به تازگی شایعات عظیمی از Grand Theft Auto V به بیرون درز پیدا کرده که تقریبا تمامی آن ها هیجان انگیز به نظر می رسد.
فردی با نام Brendan که طرح های گرافیکی بزرگی را در دانشگاه دریانوردی کامل کرده ادعا کرده است که به مدت 12 ماه به عنوان کار آموز برای Rockstar کار می کرده است و در این مدت توانسته اطلاعاتی از Grand Theft Auto V به دست بیاورد . همچنین Brendan حتی تایید کرده است که بازی های Red Dead Rebellion, Bully 2, و Wild Metal 2 توسط راک استار در حال ساخته شدن است.
قسمتی از صحبت های این فرد: من خیلی هیجان زده هستم . نه تنها به خاطر GTA V بلکه می توانم بگویم که Red Dead Rebellion ( بله قسمت سوم ) یک Bully جدید و Wild Metal 2 هم تایید شده است.
لس سانتوس تنها شهر بازی است. لس سانتوس تا حد زیادی نسبت به قبل رشد کرده است و تبدیل به شهر و شهرستان هایی شده که به سه استان تقسیم می شود.که عبارتند از:
The Greater Naranja Area
Los Puerta
Greater Los Santos
تعداد کمی از نام های منطقه لس سانتوس باز گشته است مانند مناطق Jefferson, Vinewood, Mullholland, and Idlewood که کماکان به همین نام شناخته می شوند. اما اکثرا بسیاری از مناطق دیگر تغییر نام داده اند. باند خانواده Grove Street بازگشته است یا حداقل چیزی با همین نام. مشخص نیست که ایا اعضای این باند نقش محوری در بازی خواهند داشت یا نه.
بقیه در ادامه مطلب...

نقشه بازی سه برابر بزرگتر از لیبرتی سیتی است. دو فرودگاه، یک فرودگاه اختصاصی، و یک پایگاه نظامی در این نقشه شامل می شود و همچنین دو فرودگاه کوچک تر هم در مناطق حومه شهر و روستایی پراکنده شده است.
اگر شما اولین تریلر بازی را مشاهده کرده باشید فردی که سقف ماشینش را پایین می آورد در واقع شخصیت اصلیست نام او آدریان می باشد او یک فردی عادیست که البته برای به دست آوردن پول آسان، همه کار می کند. آدریان از اواخر نوجوانی خود دردنیای جنایات بوده است و با استفاده کردن خوب از پول به زن، شهرت جزیی رسیده است. آلبرت مردی که در تریلر با کت و شلوار مشکی رنگ دیده می شود ثروت آدریان را به عنوان فرصتی برای گسترش علاقه مندی های خود می بیند. در طول ماموریت های خودد ممکن است با افراد غریبه ای روبرو شوید که سعی می کنند مهارت ها و تخصص هایشان را به شما ارایه دهند. مثلا ممکن است با فرد غریبه ای برخورد کنید که جزور فروشندگان بازار سیاه اسلحه است اگر او را به استخدام خود در آورید می توانید زمانی که سلاح کم آوردید از او بگیرید یا این که به عنوان یک تک تیرانداز شما را در ماموریت های سخت پشتیبانی کند.
شما می توانید شخصیت خود را سفارشی سازی کنید. لباس ها در GTA V بسیار بهبود یافته است هر لباسی که عابران پیاده می پوشند هم برای شخصیت شما از از همان اول قابل دسترس خواهد بود. آمار سلامتی نیز ممکن است بازگردد. مذاکراتی بین هماهنگی کار کردن و بدن سازی در جریان است. برای بدن سازی شما نیاز به خوردن ندارید. غذا خوردن در کار شما تاثیر نمی گذارد. خوردن هنوز هم جزو موارد اختیاری بازیست اما اگر غذا هم بخورید چاق نخواهید شد اما عدم کار کردن کار هیکل شما را از حالت فیزیکی خارج خواهد کرد. سیستم های stregnth و stamina هم بازخواهد گشت.

» پول: 
پول که در این زمان بسیار سخت به دست می آید هنوز هم در این سری با بسیاری از کارها به راحتی به دست خواهد آمد همچنین همه چیز از لحاظ مقدار پرداخت به واقعیت نزدیک شده است. قیمت گذاری بر روی ، غذا ، ملک ، مسکن ، وسایل نقلیه و بسیاری از موارد دیگر شباهت هایی به دنیای واقعی دارند. قیمت safehouse ( خانه ، انبار ، محل سکونت ) با توجه به محله و مکانش متفاوت خواهد بود. شما باید برای خانه هایتان اجاره هم بپردازید و کم کم با پرداخت اجاره کل خانه از آن شما می شود مثلا اگر اجاره یک خانه ماهی 1000 دلار باشد با جمع شدن 12.000 هزار دلار خانه را خواهید خرید.
تجارت مواد مخدر هم نقش بزرگی در چگونگی به دست آوردن پول خواهد داشت.
در طول بعضی از ماموریت ها ( که عمدتا از سرقت یا دستبرد گروهی تشکیل شده ) می توانید طلاها و جواهراتی که برداشته اید یا ذخیره کنید یا بفروشید. به همین علت فروشگاه های با نام PawnStar به بازی اضافه شده است که هر شخص در فروشگاه خود کالاهای مخصوصی را به فروش می رساند و شما هم در مواقع لزوم می توانید تعدادی از وسایل خود را برای دریافت پول به ان ها بفروشید.همچنین ماموریت های تاکسی هم در این شماره بازگشته است.

» وسایل نقلیه:
وسایل نقلیه ای که در GTA IV وd The Episodes of Liberty City دیده اید مانند 1984, 1986, 1992, 1998, 2001, 2008, و 2012 برگردانده شده است حتی خودروهای جدیدی هم مانند Dewbauchee Zagato GT ، the Grotti T2 Widow ، Pfister Hannover و Dinka S-EX در بازی مشاهده خواهید کرد. خبر خوب در این است که دوچرخه هم در بازی وجود دارد.
قطار، سیستم مترو، اتوبوس و تاکسی طوری برنامه ریزی و در سرتاسر نقشه گسترده شده اند که بتوانند به حمل و نقل بازیکن کمک کنند. خود روهایی هم مانند The Caddy, Journey, Baggage Handler, Kart, Quad, و Vortex در حال بازگشت هستند. 
ایرکرافت و طیف وسیعی از هواپیماهای مسافربری و جت های خصوصی در بازی وجود خواهد داشت. سفارشی سازی ماشین ها با عمق بیشتری طراحی شده است حتی می توانید موتورسیکلت خود را هم سفارشی کنید.اطلاعات کاملی از این قسمت در دسترس نیست اما می توان اطمینان حاصل کرد که از سن آندریاس بسیار بهتر است.

» اسلحه ها:
سلاح های بازی بسیار زیادتر از قبل شده است. حداقل 48 تا 50 سلاح مختلف را در بازی قابل استفاده است. تعدادی از این اسلحه ها از قسمت بعدی Max Payne برداشته شده است. حتی تعدادی از اسلحه های بازی Red Dead Redemption را هم خواهید دید. این اسلحه ها بسیار نادر هستند و فقط افرادی که در ساکن صحرا هستند، مغازه های عتیقه فروشی و فروشندگان بازار سیاه به این سلاح ها دسترسی دارند.
جاروها، صندلی ها، لامپ ها و هر موانعی که در سر راه شما قرار دارد را می توانید برداشته و پرتاب کنید، این درحالی است که در GTA IV فقط قابلیت برداشتن آجر و بطری را از روی زمین داشتید.
هم اکنون می توانید در هنگام بالا رفتن از نردبان، آویزان شدن از جایی یا طناب و ماشین ها هم تیراندازی کنید با این نکته که تیراندازی در این حالت تفاوت های کوچکی خواهد داشت.
در GTA به سلاح های مکس پین هم دسترسی خواهید داشت. HUD بازی همانیست که در GTA IV استفاده شد. سیتم تعقیب بازی به همان صورت باقی مانده است هوش مصنوعی بهبود خوبی یافته است. پلیس ها برای گرفتن یک مظنون با پای پیاده به دنبالش می دوند و با استفاده از تاکتیک های متنوع سعی می کنند بازیکن را زمانی که در جایی پنهان شده به بیرون بکشانند دیگر این که ارتش هم بازگشته است اما در مواقع شش ستاره از تاکتیک APC و جلیقه ضد گلوله استفاده خواهند کرد.

» ماموریت ها و کارهای فرعی:
کارهای فرعی بازی از GTA IV بازگشته است . شامل موارد trip clubs/drinking ، تجارب مواد مخدر ، مبارزه در باشگا ه ها و مسابقات ریسینگ و چند موارد اندک دیگر هست.قمارهای قاونی و ورق بازی هم به بازی اضافه شده است.
سرقت بخش اعظمی از ماموریت های GTA V را تشکیل می دهد . این بخش در حال حاضر به دو بخش تقسیم می شود . یک سرقت تک نفروه و دو گروهی .اگر زمانی به یک فروشگاه یا خانه به تنهایی دستبرد بزنید تمام پول ها از آن شما می شود اما اگر زمانی گروهی هم همراه شما باشد باید پول را تقسیم کنید. افراد بیشتر باعث راحت کردن کار شما در دزدی خواهد شد اما در عوض با توجه به تعداد افراد بیشتر پول کمتری هم به شما می رسد پس شما مجبور هستید یا آمار مکان های بزرگ و سخت تر را برای پول بیشتر به دست آورید یا کوچکتر که ریسک تنهایی کار کردن خطراتی خواهد داشت.
کلاس های آموزش پرواز و رانندگی بازگشته است. در مدرسه تیراندازی می توانید دقت تیراندازی خود را بالا ببرید همانطور که در بخش قایقرانی هم این بخش وجود دارد اما خبری از سیگار در این نسخه نیست.
دوست دختر ها بازگشته اند اما با پیچ و تاب و فراوان و طیف وسیعی از چیزهای جدید هم به آن ها اضافه شده است . شما می توانید رابطه خود را با آن ها قطع کنید و قلبشان را بشکنید (با جواب ندادن به تماس های تلفنی مکررشان) بازیکن می تواند آیتم های مختلفی را مانند پول ، جواهرات و مواد مخدر را در قسمتی از خانه اش نگه دارد انتخاب اسلحه هنوز هم به همان سادگیست. اما بعضی از سلاح های نادر را می توانید در جای امنی قرار دهید . در بازی می توان از خانه بیرون رفته و مواد مخدر فروخت. دیگر در هنگام کشتن یک فرد پول هایش در اطراف پخش نمی شود بلکه هم اینک باید به مانند Red Dead Redemption با زدن دکمه ای جیب هایشان را بگردید . البته گاهی اوقات به غیر از پول موارد دیگر هم پیدا خواهید کرد.

منبع: پردیس گیم